З 5 по 6 грудня 2024 року Київ став центром обговорення найважливіших питань для ЛГБТІК+ спільнот України. XVII Національна ЛГБТІК-конференція зібрала близько 150 учасників_ць – активістів_ок, волонтерів_ок, представників_ць українських та міжнародних організацій, експертів_ок.
Міжнародна підтримка та визнання
Цьогоріч конференцію, як і в попередні роки, відвідали ряд високоповажних гостей. Серед них Надзвичайний і Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мартін Гарріс. Його присутність підкреслила важливість боротьби за права людини для ЛГБТІК+ в Україні та солідарність міжнародної спільноти із Україною.
Також до конференції долучилися Керівниця сектору культури, прав людини, національних меншин та гендерних питань у Делегації Європейського Союзу в Україні Тетяна Шульга, голова правління Центр прав людини “ ZMINA” Тетяна Печончик, директорка з питань прав людини, гендеру та розвитку спільнот, членкиня делегації спільнот у правлінні Глобального фонду Валерія Рачинська, регіональний директор UNAIDS у Східній Європі, Центральній Азії та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні Імон Мерфі.
Глибина дискусій та різноманіття тем
Конференція вразила глибиною дискусій та широким спектром тем, що обговорювалися. Серед ключових сесій та панелей:
· “Війна та права людини: виклики та можливості”: аналіз впливу війни на ЛГБТІК+ спільноти, захист прав людини в умовах воєнного стану.
· “Кроки до рівності для ЛГБТІК+ на шляху євроінтеграції України”: огляд прогресу щодо приведення українського законодавства у відповідність до європейських стандартів у частині прав людини, аналіз законодавчих ініціатив.
· “Гуманітарна підтримка ЛГБТІК+ спільнот”: презентація програм допомоги, обговорення потреб спільнот та шляхів їх задоволення.
· “Здоров’я ЛГБТІК+”: інноваційні рішення у сфері охорони здоров’я, профілактика іфня ВІЛ, ментальне здоров’я.
· “Транс- і небінарні люди в Україні”: обговорення проблем та перспектив трансгендерної спільноти. Спікерка цієї панелі передала організаторам конференції Резолюцію ІІІ Форуму трансгендерних і небінарних людей.
· “Від телемедицини до штучного інтелекту: інноваційні рішення щодо збереження здоров’я”. На цій сесії презентували нові сервіси, які змінюють доступ до медичних послуг для ключових груп, включаючи ЛГБТІК+ спільноти. Серед них TWIIN, Help24 TeleHealth та інші.
· “Висвітлення ЛГБТІК+ тематики в медіа”: панель за участі журналісток та експерток, присвячена важливості об’єктивного та неупередженого висвітлення ЛГБТІК+ тематики в медіа, боротьбі з мовою ворожнечі. Ця панель особливо сподобалася учасникам_цям конференції, її оцінили як одну з найцікавіших.
Recovery Space: простір для відновлення та натхнення
Впродовж заходу працював Recovery Space – унікальний простір, де учасники та учасниці могли відновити сили, отримати психологічну підтримку, долучитися до арттерапевтичних[СШ1] сесій та дізнатися про інноваційні проєкти у сфері здоров’я.
XVII Національна ЛГБТІК-конференція стала свідченням зростання та зміцнення ЛГБТІК+ руху в Україні. Це подія, яка надихає на боротьбу за рівність та справедливість, дає змогу об’єднати зусилля та рухатися вперед разом.
Вже незабаром ми традиційно презентуємо Дорожню карту, яка вміщатиме висновки усіх обговорень конференції та плани спільнот і союзників на наступний рік.
Дякуємо ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ», Національному ЛГБТІ-консорціуму і Технічному комітету за організацію та проведення Конференції, UNAIDS Ukraine, Center for Disaster Philanthropy (CDP), Mercy Corps, Данській раді у справах біженців (DRC), БО “100 % життя”, Офісові Ради Європи в Україні, Центру прав людини ZMINA, Outright International, МБФ “Альянс громадського здоров’я”, Alliancе Consultancy, Програмі USAID «Інновації для подолання епідемії ВІЛ», Aktionsbündnis gegen Homophobie, фонду ООН з народонаселення (UNFPA) за фінансову підтримку, нашим партнерам ГО «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА», ГО “Українські ЛГБТ+ військові та ветерани за рівні права”, KyivPride, ГО “Спектр Харків”, ГО “Когорта”, ГО “Інсайт”, ХЖО «СФЕРА», Egalite Intersex Ukraine, ГО “Resistance”, офісові CDC в Україні, IMPACT Ukraine, ГО “Точка опори ЮА” та інші організації, а також дружнім медіа Громадське радіо, Cуспільне, Starlight Media, ЛҐБТКІА+ кінофестивалю SUNNY BUNNY, запрошеним урядовцям та парламентарям і всім-всім учасникам та учасницям Національної ЛГБТІК+ конференції, за підготовку та активну участь в сесіях. Спеціальну подяку висловлюємо Virusoff.info за інформаційну підтримку заходу.